Zavřít X :

T system s.r.o.

Vzhledná 48, 642 00 Brno, Tel./fax: 547 227 266, E-mail: info@tsystemsro.cz

Počet položek:
Cena celkem:0,00 Kč
Objednat
T system s.r.o. ► PRAXE-REKORDY-VÝZKUM-VÝVOJ

 

Vážení,

Nechtěl jsem po roce 1989 míchat pracovní, firemní záležitosti s těmi, které jsou zábavní a přitom hodně pracovní.
Možná jste si všimli dole na liště odkaz na www.solarimpuls.com.  Když si otevřete tento web, najdete tam výsledky 10-ti letého vývoje ve Švýcarsku, v praktickém rozvoji fotovoltaiky, kde desítky firem pracují na nových technologiích.  Jsme v době, kdy se po roce 1989 našim nejlepším mozkům v parlamentu ještě nepodařilo udělat vyrovnaný státní rozpočet. To při dalších nových daních a různých poplatcích, přibývajících jak houby po dešti. Je zajímavé.  Obyčejná rodina vyrovnaný rozpočet dokáže, (a musí dokázat) když polovinu svého pracovního času dnes pracuje na státní hierarchii, která ji vytváří pravidla soužití, zákony. Každá rodina ještě musí přispívat ve svém účtu za energii i na rozvoj "Obnovitelnýh zdrojů"Máme  nepřeberný počet zákonů, zajímavé milionáře a přibývající počet chudých lidí v bohaté společnosti. Dříve jsem si myslel, že zákony mají hlavní úkol organizovat, harmonizovat provoz naší společnosti. Teď si to konečně už nemyslím. Řada ministerských pracovníků a bližších úředníků mne z mojeho přesvědčení už vyvedla. Pochopil jsem konečně, že jde hlavně o jejich pracovní - osobní stabilitu.
     Přečetl jsem si i malý pěkný článek o nejmenším státě  Evropské únie, o Andoře. Je velmi zajímavá z pohledu ekonomiky, stejně jako další malé státy včetně Švýcarska o kterém naši poslanci nějak nemluví. 

Dnes 15.3.2016 jsem otevřel nové číslo časopisu Lidé a země, kde na straně 66 je nadpis André Borschberg a Bertrand Picard: Sluneční letci.

Jsem mnoho roků, možná i naivně přesvědčen, že vývoj malé i velké společnosti se rozvíjí jen v harmonické spolupráci mnoha lidí, vzdělanými, pracovitými a také akce schopnými. Lidmi s bohatými zkušenostmi společně s mladými, toužícími po novém poznání.  Snažil jsem se s dalšími, stejně přesvědčenými lidmi pro daný cíl něco aktivně udělat, pomáhat.

Začnu proti zvyklosti od konce.
      Je zde (po 60-ti letech mé dlouhodobé  informovanosti v celém tomto vývoji) k dispozici prakticky 58 světových rekordů (t.j. více než 300 národních) v často citované oblasti "Obnovitelných zdrojů energie" , v jedné rodině, se svétovým oceněním světové jedničky plachtařského sportu, p. Hany Zejdové.

       Je to výsledek dlouhodobé, zapálené práce pro sport,  že tento sport, kdy letadlo bez motoru pohání " příroda", že létá, na jedné straně stále klesá, na druhé straně pilot šikovným manévrováním nad terénem získává potřebnou výšku.
         Pilot využívá stoupavého proudění vzduchu, který narází na kopce, hory, pohoří. Druhou možností je získávání potřebné výšky pro let tím. že si pilot najde stoupavý proud vzduchu v terénu, který vzniká nerovnoměrným ohřevem terénu. Lesy nebo plochy zeleně spíše sluneční záření absorbují, světlé plochy se rychleji ohřívají a teplý vzduch stoupá nahoru, kde kondenzase vlhkosti vytvoří mraky ve kterých stoupavé proudy mohou dosáhnout vertikální rychlosti i přes 30 m/sec. a výšek kolem 10 km.
 

          Vývoj techniky dosáhnul úrovně, kdy člověk začíná umět využívat přímo sluneční záření k výrobě "sluneční energie". Dnes zahrnutý s dalšími pod pojem "Energie z obnovitelných zdrojů" 
          Dosažené světové výkony ukázaly na nejdokonalejší zvládnutí na dokonalou harmonii rozhodování pilota s dokonalým využitím výkonostních vlastností  kluzáku, při dokonalém využití meteorologické  situce nad terénem. 
Přímý, technický vývoj létání kluzáků využívající předmětný třetí pohon začíná v r. 1974 v USA. 

Projekt ICADA ve spolupráci s vědeckou základnou několika oborů, ve spolupráci s Vysokými školami technického i zdravotního směru se může stát  v ČR tavícím kotlem nápadů.

V současnosti, přes záštitu tří Českých a  jednoho Slovenského premiéra, se situace vyvíjí tak, že je rozumnější znovu spolupracovat se zahraničními subjekty.

  Počátek této situace je v 50 tých letech, kdy p. Zejda po získání 1 místa na závodech ve Francii odmítl pro náš tisk (Křídla vlasti) napsat pomlouvačné články na francouzskou republiku..Dodnes (březen 2016) tato situace prakticky trvá.

 • Pro "Leteckou asociaci vrcholového sportu TGM z.s." jsme získali povolení na sbírku od občanů podporující projekt ICADA v jeho další etapě vývoje.
  Prakticky připravena k vydání je kniha popisující konkrétně  formou otázek celý vývoj cesty ke světovým rekordům s řadou dokumentů.
  Připravujeme nový web s umožňující hromadné, elektronické zasílání informací a knih formou e-booku, s možností získání darů  příspěvků na další rekordy, a pro vývoj zvyšování účinnosti fotovoltaiky, přeměny sluneční energie do oblasti 30%. V tomto hlavním bodě jsme u AV  a ministra pro vědu  zatím neuspěli. 
 • Budoucí stav ekonomiky firmy i společnosti  je odvislý od  schopnosti dneška investovat  do současných rozvojových výzev. Praktická situace posledních 10 let ukazuje nutnost  spolupracovat v této oblasti spíše se zahraničím 
 • Projekt ICADA ve své druhé etapě rozvoje má již tak široký záběr že  LAVS  múže zorganizovat  jen sportovní a rekordní oblast vlastního programu.
 • Harmonickou cestu spolupráce považujeme vždy za logickou evoluční cestu rozvoje rodiny, firmy i společnosti.


  Doplněno, leden 2017.
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeden lidský věk.
to je dnes ze zkušenosti 10 generací plachtařů. Jen málo jich v tomto sportu přežívá déle. Tento sport souzvuku člověka, jeho techniky a pohybu vysoko v přírodě uchvátí každou citlivou duši. Spotřebuje hodně osobního času, kdy člověk, aby mohl létat na energii, kterou mu poskytuje příroda, musí svoji práci, činnost, rodinu a kolektivní spolupráci tomuto sportu přizpůsobit. Proto z důvodů rodinných, existenčních, zdravotních a dalších tento nápor dovede, a je ochotno zvládnout jen málo obětavých lidí. 

Bez vysoké pracovitosti, osobní zodpovědnosti, kolektivní spolupráce se v tomto sportu nedají dosáhnout ani průměrné sportovní výsledky. 

 
Přihlášení uživatelů
přihlásit | registrovat
Nejprodávanější

Multimodul H 20

Cena v Kč/ks včetně DPH. Modulový rozměr 71x71/20 cm, plocha 0,5 m2/ks. Paleta = 300 ks.Světlá výška modulu = 15 cm.

Cena: 160 Kč (s DPH)

SOLIDO H.18 cm

Cena v Kč/ks včetně DPH. Rozměr výrobku 50x50/18 cm. Paleta = 320 ks

Cena: 107 Kč (s DPH)

THERMOWELL, antibakteriální malba - 7 kg

Technické podrobnosti jsou uvedeny v přílohách. Vodo odpudivá termoizolační malba plní estetickou funkci na vnitřní, nebo venkovní stěně.Šetří současně náklady na vytápění nebo naopak na chlazen ...

Cena: 1 186 Kč (s DPH)

Novinky

Air izolace je metoda trvalého vysoušení
konstrukcí staveb, působením atmosféric-
kých vlivů přírody.

Odebírat novinky
T system s.r.o. - Czech Republic, e-mail: info@tsystemsro.cz
Provozováno CMS / Eshop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu