Zavřít X :

T system s.r.o.

Vzhledná 48, 642 00 Brno, Tel./fax: 547 227 266, E-mail: info@tsystemsro.cz

Počet položek:
Cena celkem:0,00 Kč
Objednat
T system s.r.o. ► PRAXE-REKORDY-VÝZKUM-VÝVOJ

 

Vážení,

Nechtěl jsem po roce 1989 míchat pracovní, firemní záležitosti s těmi, které jsou zábavní a přitom hodně pracovní.
Možná jste si všimli dole na liště odkaz na www.solarimpuls.com.  Když si otevřete tento web, najdete tam výsledky již 15-ti letého vývoje ve Švýcarsku, v praktickém rozvoji fotovoltaiky, kde desítky firem pracují na nových technologiích.  

   Je zde (po 60-ti letech mé dlouhodobé  informovanosti v celém tomto vývoji) k dispozici prakticky 58 světových rekordů (t.j. více než 300 národních) v často citované oblasti "Obnovitelných zdrojů energie" , v jedné rodině, se svétovým oceněním světové jedničky plachtařského sportu, p. Hany Zejdové.

       Je to výsledek dlouhodobé, zapálené práce pro sport,  že tento sport, kdy letadlo bez motoru pohání " příroda", že létá, na jedné straně stále klesá, na druhé straně pilot šikovným manévrováním nad terénem získává potřebnou výšku.
         Pilot využívá stoupavého proudění vzduchu, který narází na kopce, hory, pohoří. Druhou možností je získávání potřebné výšky pro let tím. že si pilot najde stoupavý proud vzduchu v terénu, který vzniká nerovnoměrným ohřevem terénu. Lesy nebo plochy zeleně spíše sluneční záření absorbují, světlé plochy se rychleji ohřívají a teplý vzduch stoupá nahoru, kde kondenzase vlhkosti vytvoří mraky ve kterých stoupavé proudy mohou dosáhnout vertikální rychlosti i přes 30 m/sec. a výšek kolem 10 km.
 

          Vývoj techniky dosáhnul úrovně, kdy člověk začíná umět využívat přímo sluneční záření k výrobě "sluneční energie". Dnes zahrnutý s dalšími pod pojem "Energie z obnovitelných zdrojů" 
          Dosažené světové výkony ukázaly na nejdokonalejší zvládnutí na dokonalou harmonii rozhodování pilota s dokonalým využitím výkonostních vlastností  kluzáku, při dokonalém využití meteorologické  situce nad terénem. 
Přímý, technický vývoj létání modelů kluzáků využívající předmětný třetí pohon začíná v r. 1974 v USA. 

Projekt ICADA ve spolupráci s vědeckou základnou několika oborů, ve spolupráci s Vysokými školami technického i zdravotního směru se může stát  v Č R tavícím kotlem nápadů. Po 20 leté blokáže  lze s poměrnou jistotou konstatovat, že se tak již nestane.

V současnosti, přes záštitu tří Českých a  jednoho Slovenského premiéra, se situace vyvíjí tak, že je rozumnější znovu spolupracovat se zahraničními subjekty.

  Počátek této situace je v 50 tých letech, kdy p. Zejda po získání 1 místa na závodech ve Francii odmítl pro náš tisk (Křídla vlasti) napsat pomlouvačné články na francouzskou republiku..Dodnes (březen 2016) tato situace prakticky trvá.

  • Pro "Leteckou asociaci vrcholového sportu TGM z.s." jsme získali povolení na sbírku od občanů podporující projekt ICADA v jeho další etapě vývoje.
    Prakticky připravena k vydání je kniha popisující konkrétně  formou otázek celý vývoj   . 
  • Budoucí stav ekonomiky firmy i společnosti  je odvislý od  schopnosti dneška investovat  do současných rozvojových výzev. Praktická situace posledních 10 let ukazuje nutnost  spolupracovat v této oblasti spíše se zahraničím 
  • Projekt ICADA ve své druhé etapě rozvoje má již tak široký záběr že  LAVS  múže zorganizovat  jen sportovní a rekordní oblast vlastního programu. Naše Akademie věd nemá zájem o práce na vývoji v oblasti zvyšování účinnosti fotovoltaické přeměny slunečního záření. Vývoj běží ve Francii, Americe, Pracují na něm i naši lidé na univerzitě, kteří byli odejití
  • Harmonickou cestu spolupráce považujeme vždy za logickou evoluční cestu rozvoje rodiny, firmy i společnosti.


    Doplněno, leden 2018
     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeden lidský věk.
to je dnes ze zkušenosti 10 generací plachtařů. Jen málo jich v tomto sportu přežívá déle. Tento sport souzvuku člověka, jeho techniky a pohybu vysoko v přírodě uchvátí každou citlivou duši. Spotřebuje hodně osobního času, kdy člověk, aby mohl létat na energii, kterou mu poskytuje příroda, musí svoji práci, činnost, rodinu a kolektivní spolupráci tomuto sportu přizpůsobit. Proto z důvodů rodinných, existenčních, zdravotních a dalších tento nápor dovede, a je ochotno zvládnout jen málo obětavých lidí. 

Bez vysoké pracovitosti, osobní zodpovědnosti, kolektivní spolupráce se v tomto sportu nedají dosáhnout ani průměrné sportovní výsledky. 

 
Přihlášení uživatelů
přihlásit | registrovat
Nejprodávanější

THERMOWELL, transparentní lak - 4,8 kg

Výrobek je určen pro vnitřní a vnější použití. Transparentní, vodou ředitelný lak v matném provedení. Jednoduchá je aplikace natíráním, válečkem, stříkáním. THERMOWELL lak vytváří umyvatelný povrch ...

Cena: 1 549 Kč (s DPH)

DESAN 70/1,5 Z

Cena je uvedena v Kč/m2 včetně DPH. Všeobecné údaje viz DESAN 60/1,5Z Tvarovaná deska rozměru 175x65 m výšky 70 mm, světlé výšky 55 mm. Základní provedení se používá hlavně při řešení vlhkosti svislýc ...

Cena: 315 Kč (s DPH)

Novinky

Air izolace je metoda trvalého vysoušení
konstrukcí staveb, působením atmosféric-
kých vlivů přírody.

Odebírat novinky
T system s.r.o. - Czech Republic, e-mail: info@tsystemsro.cz
Provozováno CMS / Eshop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu