Zavřít X :

T system s.r.o.

Vzhledná 48, 642 00 Brno, Tel.: +420 603 472 882, E-mail: info@tsystemsro.cz

Počet položek:
Cena celkem:0,00 Kč
Objednat
T system s.r.o. ► Video

       Dříve jsem často slýchával -dobré příklady táhnou.
       Desítky let jsem strávil okolo obsluhy nepřetržitých provozů, okolo nové techniky. Byl zde i kontakt ke špičkové letecké technice, meterologii a krásám přírody z ptačího pohledu. Okolo nových věcí se vždy točila bezvadná parta-počínaje uklizečkou a konče ředitelem. Rozpadem party však skončily i nové věci (v práci i sportu)- prosadila se však kariéra "individualita", často dost tvrdě-politicky, v posledních letech pro změnu " ekonomicky".
       

       Dnes, často slyším - udělej  kariéru, vítězí osobnost, příkladem je celebrita. Proč asi? Vytváření harmonie, spolupráce  v jakékoliv oblasti činnosti člověka  není moc v politické elity naší společnosti. Stádu se vykutáleným vždy dobře velí. Tak jsem si řekl, že zajímavé věci si nebudu nechávat jen pro sebe. Rok 2006 je tedy startovní.

 • Dnes je k dostání mnoho pěkných knih. Přesto, když uvidíte krásně vázané knihy v ruční vazbě, tak se zastavíte a musíte si knihu pořádně prohlédnout. Kousek za Hodonínem jsou na slovenské straně Kopčany. Paní Mgr. Viera Hadrabová s kolegou a mladým kolektivem dělají knihy, které jsou obsahem i vzhledem, ozdobou každé knihovny. Najdete je na www.n-nestor.sk, Přeji pěkný zážitek.
 • Znám již desítky let Vladimíra Zejdu, jeho ženu, dcery Hanku a Soňu. Když jsem oba poznal, byl Vladimír již mistr sportu, plachtařský mistr republiky. Měl za sebou  vítězství na tehdy úplně novém Blaníku ve Francii. Viděl jsem  Vláďu při jeho soutěžních příletech. Jedná se o člověka, který svůj sport znal vždy dokonale.Znal jej z pohledu použité techniky, klimatu ale možnostech využití zemského povrchu pro plachtění. Byl moc schopný na to,aby mohl ovlivňovat naši reprezentaci. Proto byl Vladimír a nakonec i Hana  odstrčeni od létání. Nezbylo, než jít těžší vlastní cestou. Výsledkem je, že Hana je nejúspěšnější plachtařka světa s více než 50 světovými rekordy, o národních je zbytečné psát. Uvedené je jen díky celé řadě sponzorů ze zahraničí a z domova. Tito se v minulých 20-ti letech rozhodovali na základě již dosažených výsledků, fandové.   Zejdové mají dodnes praktický zákaz létat v české republice.(Kromě jednoho aeroklubu kde vedení mělo svou hlavu) V "odborné společnosti" se mluví, že  Zejdovi utrácí miliony v austrálii, získané za komunistů. Skutečnost je úplně opačná, znám velmi málo lidí, kteří by ve velmi skromných podmínkách dokázali alespoň jednu desetinu co tato rodina. Pro úplnost Soňa jako primabalerina tancovala v Brně a Bonu asi 15 let. Paní Růžena (bývalá plachtařka) nesla desítky let tíhu zázemí. Pokud máte zájem o pohled z této strany, podívejte se na stránky www.lavs.cz otevřené před několika měsíci, nebo www.aeronoviny.cz  Pokud máte zájem, prohlédnout si Vladimírovo letadlo pana konstruktéra Dlouhého ze 60-tých let na kterém Vladimír udělal řadu rekordů,  navštívite Národní technické muzeum v Praze. (Spartak OK-6702) Řadu informací jiného pohledu najdete jistě i na stránkách  Aeroklubu ČR.  
 •         S ženou jsme procházeli po prohlídce historického kostela pěkným Chebským náměstím. Na místním trhu jsme zakotvili u stánku s bižuterií. Ukázalo se, že mladí pánové Karel a Petr jsou i výrobci předkládané velmi pěkné bižuterie. Sousedé trhovci prozradili, že doplňují své zásoby i noční výrobou na místě. Získaný kontakt  +420 720 486 019 . Přejeme jim pěkné nápady pro ještě krásnější ženy..


       Vracím se na tuto stránku skoro po deseti letech. Chtěl jsem zde psát jen o  hezkých, ukázkových  případech. Ony se však moc často množily případy mínusové. Sám jsem dostal několik ran. Vždy však od úrovně firmy výše. Přežil jsem je, jak díky zkušenostem z výroby,sportu, práci ve výzkumu a vývoji. Zkušenostem získaných za řadu let s technickým rozvojem výroby v nepřetržitých provozech. Spolupráce s výrobou, dodavateli, občany, živnostníky a malými firmami probíhala bez problémů, bez potřeby složitých smluv a právníků. To se nedá konstatovat o velkých a nadnárodních firmách, stejně tak o veřejných zakázkách organizovaných "státem".  Příkladem je situace, kdy poslanci kraje "ušetří" proti rozpočtu  5 mil. Kč, realizační firma dopadne na dno. V exekuci profitují banky se svými právníky. Řada "živnostníků" zůstane bez zaplacených dodávek. Musí si poradit. Sám jsem ztrátu 180 000 Kč v Pardubickém kraji řešil v provozu další 3 roky. Pomohl mi úvěr a dodavatel výrobků.

       Vysokou životní úroveň společnosti v podstatě umožňuje hromadnost výroby. Průmyslové zvládnutí výroby a využití energie. Stačí si uvědomit kolik člověk zvládne svou energií, třeba jen při ručním kosení obilí a co zvládne kombajnér posekat s kombajnem za den, v pohldlné kabině. Ve dvojici s řidičem  pak dopravit  vymlácenou pšenici  do vzdáleného skladu.  Výsledkem je obecně postupný pokles výrobních nákladů, ale i ,pracovních  míst v oblasti služeb včetně v  organizaci společnosti. Dnes však nejsme v situaci, kdy by řada našich aktivních lidí odcházela osidlovat Ameriku, Kanadu, nebo Austrálii. Řešení musí být doma, nemůže být ve zvětšujícím se rozdílu mezi nejbohatšími a chudými. 

       Lidé jsou aktivní i lenošní,  jsou lidé vzdělaní, pracovití a akce schopní , jsou však na druhé straně lidé chytří, ziskuchtiví, pracovití jen pro sebe. Jejich smyslem života je žít na úkor jiných. Nejednoduší cesta k osobnímu bohatství  vždy znamenala, dostat se k příslušné moci, k finančním prostředkům. Historie nám dává dost příkladů, jak se v rodině, ve společnosti demokracie postupně změní v diktaturu. Postupné umlčení aktivních, tvořivých členů společnosti nakonec v diktatuře skončí  v jejím  morálním a ekonomikém propadu. Tyto procesy lze v různé míře  vidět i dnes v naší společnosti v evropě, ve světě. Přílišná koncetrace moci, kapitálu je tou živnou půdou v současnosti, zvláště pak při dobrém propojení s politiky, s daněmi a zákony. 

       Rozdíly mezi chudými a bohatými se v naší společnosti stále zvětšují. Je vidět že v současné společnosti lze snadněji než dříve "vybydlet" velký počet lidí . Například desítky tisíc ekonomicky slabých důchodců řadu let  čelí novým a novým exekucím, ztrátě majetku. Ztrátě střechy nad hlavou, za často bagatelní problém.  Církev tisíciletým vývojem dospěla k 10 ti pravidlům, která při jejich respektování vede k vytváření základní,  morální úroveňe společnosti. V naší právní společnosti i máme desetiticíce paragrafů  k řízení společnosti, které neznají ani vlastní právníci. Neznalost zákonů však občana neomlouvá. 

       Je známé z Gausovy křivky rozptylu- kterou zná každý maturant- že společnost vývojově  táhnou prakticky 3 % populace s dalšími 5% velmi vnímavými lidmi. Je také běžně známé, že stejná situace je na opačné straně křivky-v toto případě označené jako zlodějné, která má intenzivnější tah na branku. Dnes již máme pěknou inflaci titulů a hovorů politiků okolo budoucího přínosu vědy. Bohužel sám vidím situaci trochu jinak. Máme i mnoho vybudovaných a obsazených výzkumných pracovišť vybudovaných z prostředků EU. Po návštěvě několika z nich mohu konstatovat, že zájem je  jedoznačně  o granty, o práci a jejich cílech se nemusí ani hovořit. Náše Státní banka zhoršuje ekonomiku země občanům ve snaze zajistit laciný vývoz zboží. Tím prakticky prospívá převážně nadnárodním firmám. Politici mohou hovořit o výborné zaměstnanosti. Jaké však budou dlouhodobé výsledky, když nestartují v ČR nové technologie. Teď mám hlavně na mysli  oblasti energií, laciné energie v prvé řadě pro občany.  Energií z obnovitelných zdrojů, v prvé řadě energii přímé přeměny slunce. Situace je v této oblasti již 10 let stále zajímavější.

  Vracím se k principu věci a současnému problému ve společnosti.
       Ovládnutí různýh druhů energie (z ropy, plynu, uhlí,  atomu, vody)  ke službě pro nás, nám umožnilo dosáhnout vysoké životní úrovně. Jak však dál? 
  Dnes jsme v situaci, kdy technicky a stále šikovněji můžeme přímo přijímat energii slunce, můžeme například zvyšovat účinnost přímé přeměny z dnešních cca 17 % na 30% kde skončil parní stroj. Každý obyvatel domu tak může mít už dnes vlastní energii včetně  energie pro provoz svých dopravních prostředků. Může svými nadbytky doplňovat veřejnou síť a také z ní čerpat zpět. Tím, že každý majitel má pro sebe k dispozici  například baterie pro skladování, tak působí  kladně i stabilitu chodu rozvodné sítě.  Malí odběratelé tak současně snižují nároky na rozvodnou síť. Opakem je působení velkých solárních polí, "Solárních baronů" kde  ve svém důsledku se zvětšuje nestabilita rozvodné sítě způsobená okamžitým nadbytkem laciné energie ze slunce a větru, která nemá okamžité upotřebení
  Problém je však v tom, že naše polostátní společnost ČEZ by v konečné fázi přišla o kapacitu výroby energie ve výši 30 až 40 %. Obdobné se týká i společností obsluhujíící rozvodné sítě energie. Vznikají nové nápady bruslících politiků. Mají bohužel  problém jak se vrátit k občanovi, k jeho peněžence.
        Pro zjištění jaký je současný stav, jsem si přepočítal údaje za vlastní spotřebovanou energii za sezénu 2014-2015. Došel jsem k následujícímu závěru:
  Dodávka silové elektřiny představuje 34,74 %, Rozvod elektřiny 20,52 %, daň státu 18 %,  ostatních 5 poplatků pak 26,74 %  z hodnoty celé faktury. Úhrnem pak elektřina a její doprava tvoří 55,26 %, daň a poplatky pak 44,74%. Již v současnosti poplatky za energii tvoří daň státu s dalšími poplatky skoro polovinu nákladů placených občanem. Další připravované nové poplatky vládou jen za připojení situaci pro nás  ještě zhorší.  Jako občan již dnes musím konstatovat, že tato služba je velmi drahá pro občany zvláště nejnižších příjmový kategorií. Vývoj této oblasti jde nesprávným směrem.

 •      V roce 2014 jsme oslavili na Medláneckém letišti v Brně 90 let od prvního Československého rekordu na kluzáku. Je známo, že kluzák, neboli větroň létá  podle současné terminologie na "obnovitelné zdroje energie", vítr, termiku a nově přistupuje k jeho pohonu přímo i fotovoltaická přeměna slunečního zaření v elektrickou energi , její žádoucí vývoj. Dnes vlastní ve zmiňované oblasti rodina Zejdových 58 světových rekordů (přes 300 národních) k tomu nejvyšší světová ocenění. Dodnes je tato velmi úspěšná rodina tlačena státními úředníky do oblasti bídy za své překvapivé výkony i bez potřebného finančního zázemí, po jejím dřívějším odsranění z reprezentace státu. Překáží svými výkony ekonomicky mocným. Několikrát byla žalována pro "urážku zodpovědných" úředníků. Pravda se ukázala až u Vrchního soudu koncem dubna 2015, kdy p. generální tajemník AeČR reprezentující desítky let ČR v zahraničí (tajňák a alkoholik) nebyl schopen předložit faktické důkazy pro svá tvrzení.  Dokončení likvidace rodiny Zejdových soudem, se mu nepovedlo.
   Projekt "ICADA" p.Zejdy má za sebou prakticky 50 let vývoje, v různých společenských podmínkách. Kromě Českého rozhlasu stanice Brno je dodnes  v česku dlouhodobě tiskem, rozhlasem a televizí  blokován stejně jako současným vedením  ministerstva průmyslu a vedením mínisterstva školství a tělovýchovy. Projekt  má konečný cíl, kromě dokonalejšího využití sluneční energie, oblet zeměkoule,. Obdobný projekt je v jednoduším provedení realizován ve Švýcarsku. Tam se na vývoji nových technologií v současnosti již podílí kolem 80 ti firem a vysokých škol. Už 10 let ztrácíme náskok. Proč? Problém je v tom, že v řízení této společnosti uplatňují osobní a skupinové zájmy na účet občana.  Současné cílevědomé zhoršování krzu koruny ke směnitelným měnám to jen potvrzuje. Dovozové zboží se zdražuje, stejně cesty do zahraničí, lidem vznikají nové poplatky. Státní rozpočet zůstává pořád v mínusu, kdo to vše nakonec zaplatí? Občané.
  Když jsi věnoval(a) tolik času a došel až sem, tak se podívej  na video umístěné na liště.     
  Leden 2016, Buček

 

 

 

 

 
Přihlášení uživatelů
přihlásit | registrovat
Nejprodávanější

THERMOWELL, transparentní lak - 4,8 kg

Výrobek je určen pro vnitřní a vnější použití. Transparentní, vodou ředitelný lak v matném provedení. Jednoduchá je aplikace natíráním, válečkem, stříkáním. THERMOWELL lak vytváří umyvatelný povrch ...

Cena: 1 785 Kč (s DPH)

Lišta Z, koncová,bílá, z PVC h=8 mm

Lišta bílá z PVC délky 2m k zakrytí spáry 8 mm např. u fólie TECHNODREN 08 nebo jiné. Barva je v RAL 9010.

Cena: 40 Kč (s DPH)

Novinky

Air izolace je metoda trvalého vysoušení
konstrukcí staveb, působením atmosféric-
kých vlivů přírody.

T system s.r.o. - Czech Republic, e-mail: info@tsystemsro.cz
Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies